De anul acesta elevii sunt încurajați să spună ce cred despre profesorii lor și despre materiile predate. Totul va fi trecut într-o fișă pe care Ministerul Educației a reușit să o pună la punct. Chestionarul va fi completat opțional la sfârșitul fiecărui semestru, după încheierea mediilor. Profesorii atrag atenția că răspunsurile nu reprezintă o evaluare a activității lor.