Anastasiu: În România există șpaga de supraviețuire și de îmbogățire. Juridic, totul e clar, moral - suport consecințele

Nu sunt șpăgar, sunt un om onest și integru, a precizat Dragoș Anastasiu în prezentarea pe care a făcut-o la Palatul Victoria, unde a anunțat că demisionează din guvern. El a arătat că, în România există două tipuri de șpagă - de de supraviețuire și de îmbogățire, iar ceea ce a făcut firma sa face parte din prima categorie.

Dragoș Anastasiu a fost martor-denunțător în dosarul mitei pentru ANAF, potrivit DNA. Opoziția îi cere demiterea

Vicepremierul Dragoș Anastasiu a fost martor denunțător în dosarul mitei pentru ANAF. Sunt precizările cu care a venit DNA după ce vicepremierul a dorit să își clarifice situația. Este singura reacție a vicepremierului, după avalanșa de solicitări de a-și da demisia venita de la politicieni, dar și de la sindicate. Președintele Nicușor Dan a transmis că acest caz reprezintă o mare problemă, iar premierul Ilie Bolojan păstrează tăcerea.

Ultima Oră

Cele mai citite