EXCLUSIVITATE. O tânără infectată cu SARS COV-2 a învins moartea după o luptă de trei luni. Femeia era însărcinată când s-a îmbolnăvit

În plină pandemie, cu spitalele pline de pacienți grav bolnavi, cu oameni care și-au pierdut rude și prieteni, se întâmplă și minuni! O tânără din Cluj a luptat cu moartea timp de trei luni. Alături de o armată de medici, a reușit să iasă triumfătoare după infectarea cu noul coronavirus. Și era însărcinată când s-a îmbolnăvit. După ce a născut a intrat însă la Terapie Intensivă. Urmăriți un reportaj în exclusivitate realizat de Mădălina Vlăsceanu și Dorin Turc.

Pfizer se aşteaptă să vândă vaccinuri şi pastile anti-COVID-19 în valoare de 54 de miliarde de dolari în 2022

Grupul farmaceutic american Pfizer Inc şi-a îmbunătăţit, marţi, estimările privind vânzările de vaccinuri Covid-19 în 2022, până la 32 miliarde de dolari, de la 31 de miliarde de dolari anterior, adăugând că se aşteaptă să strângă alte 22 de miliarde de dolari de pe urma vânzării tratamentului său oral paxlovid împotriva COVID-19, informează Reuters, potrivit Agerpres.

Presiune crescută pe spitale din cauza pacienților cu Covid. Tot mai mulți copii sunt infectaţi, iar de frica unor complicaţii, părinţii îi duc direct la "Urgență" şi se internează cu ei

Tot mai mulți pacienți Covid ajung la centrele de evaluare deschise la spitale. Cer ajutorul medicilor după ce, în patru-cinci zile de stat acasă, nu au simţit nicio ameliorare a bolii, în ciuda tratamentului primit. Creşte şi numărul copiilor infectaţi, iar de frica unor complicaţii, părinţii îi duc direct la spital şi chiar se internează cu ei. La spitalul județean din Arad, unii pacienţi vor sta şi câte doi într-un pat.

Un bebeluş de o lună a decedat din cauza COVID-19

Grupul de Comunicare Strategică a informat joi că, în ultimele 24 de ore, au fost raportate 111 decese la pacienţi infectaţi cu virusul SARS-CoV-2, printre care se află un bebeluş cu vârsta de o lună.

Ultima Oră

Cele mai citite