Grecii se pregătesc pentru sezonul estival. Ministrul grec al Turismului: Românii pot veni în Grecia doar cu buletinul; personalul din vămi va fi suplimentat

Vești bune pentru turiștii români. Ministrul grec al turismului, Vasilis Kikilias, a anunțat într-un interviu acordat exclusiv TVR că toate procedurile specifice pandemiei de la punctele de intrare în Grecia dispar de la 1 mai. Măsura e menită să elimine cozile uriașe care s-au format la frontierele din nordul Greciei verile trecute.

OMS | Africa înregistrează o creştere a numărului de cazuri de COVID-19

Africa înregistrează o uşoară creştere a numărului de cazuri de COVID-19, rezultată în mare parte în urma dublării numărului de infectări raportate în Africa de Sud, a anunţat joi Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS), care îi îndeamnă pe oamenii de pe întregul continent să continue să se vaccineze împotriva noului coronavirus, informează Reuters.

Ultima Oră

Cele mai citite