Tehnologia aduce economie la buget. După ce Primăria Arad a instalat GPS pe mașinile instituției, s-a redus consumul de carburanți

Tehnologia poate avea un efect miraculos asupra banilor publici. O demonstrează primăria din Arad, care se poate mândri cu o economie substanțială. Totul după ce a instalat GPS pe mașinile instituției. S-a făcut astfel o economie de două tone de carburanți. Sistemul permite vizualizarea tuturor mașinilor din trafic, viteza cu care circulă, timpii de staționare și traseul parcurs.

Ultima Oră

Cele mai citite