Accidente grave în județele Buzău și Constanța: cinci morți și mai mulți răniți

În județul Buzău, 3 bărbați au murit și 2 au fost răniți, după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat pe un câmp. Iar în Constanța, pe Drumul European E87, în dreptul stațiunii Neptun, două persoane și-au pierdut viața și una a ajuns la spital cu multiple traumatisme. Autoturismele în care se aflau s-au ciocnit frontal. 

Pacientă cu Covid, ucisă în ambulanța care o transporta la 200 de kilometri, în căutarea unui pat ATI liber. Șoferul e cercetat pentru omor din culpă

În căutarea unui pat ATI liber pentru pacienţii Covid în stare critică, viața unei paciente s-a oprit într-un cap de pod în care a intrat ambulanța. Era ultima cursă din tură a șoferului care urma să facă 200 de km, din Buzău până în Bacău. Acum, bărbatul e cercetat pentru omor din culpă și, ca o ironie a sorții, azi s-a eliberat și un pat la terapie intensivă în Buzău.

Ultima Oră

Cele mai citite