Primăria Clujului mărește amenzile pentru cei care desenează pe clădiri

Primăria Clujului îi ia în vizor pe cei care distrug clădirile și statuile orașului cu desene și inscripții de tip graffiti. Municipalitatea atenționează că persoanele care distrug clădirile din centrul orașului pot fi identificate în doar câteva ore și sancționate imediat. 

Poliția trage un semnal de alarmă: șoselele au ajuns drumuri ale morții, din cauza șoferilor neatenți

Pe șoselele României sunt șoferi care în câteva minute încalcă aliniate întregi din Codul Rutier - depășesc viteza, nu poartă centură, vorbesc la telefon și au ITP-ul expirat. Asta explică de ce România e fruntașă în statistica neagră a morților în accidente rutiere. Polițiștii trag un semnal de alarmă. Astăzi, de Ziua Accidentelor Rutiere Fără Morți, au ieșit în stradă ca să taie amenzi.

Munți de gunoaie pe străzile din Timișoara

În unele zone din Timișoara, trecătorii au ca priveliște saci plini de deșeuri, iar în altele mirosul pestilențial îi împiedică pe locatari să deschidă geamurile. Iar asta se întâmpla într-o viitoare capitală culturală europeană.

Ultima Oră

Cele mai citite