Primarul unui oraș din Austria a fost împușcat mortal de un vânător
Bărbatul este încă în libertate și considerat foarte periculos.
Focurile de armă au fost trase dimineaţa, pe un câmp, cel mai probabil după un conflict pe teme de vânătoare.
La scurt timp după ce l-a ucis pe edil, suspectul a mai împuşcat mortal un bărbat, liderul organizaţiei locale de vânători.
În zonă au fost mobilizate echipaje de Poliție, elicoptere și blindate, precum şi unitatea specială antiteroristă.
Localnicii au fost sfătuiţi să nu iasă din case.
Suspectul era cunoscut ca o persoană dificilă, au declarat cei care au fost audiați.

