Nouă oameni au ajuns la spital, după ce un șofer a intrat cu mașina în terasa unui bar, în Piatra-Olt, județul Olt
Din dovezile și mărturiile oamenilor rezultă că șoferul conducea cu viteză prea mare într-o curbă. Așa a ajuns să iasă de pe șosea și să spulbere mesele de la terasă. Iar acum are dosar penal.
Accidentul, despins parcă dintr-o secvență de film, a avut loc în localitatea Piatra-Olt. În imagini se vede cum mai mulți clienți stau la o terasă când o mașină scăpată de sub control intră în ei.
În urma impactului violent, nouă persoane au fost rănite: cinci dintre cele aflate la mese, dar și șoferul și trei pasageri din mașină. Cu toții au fost duși de urgență la spital.
Din primele cercetări a reieșit că șoferul circula cu viteză prea mare când a intrat într-o curbă, iar mașina scăpată de sub control a lovit un gard, apoi a ajuns pe terasă.
În urma testelor, polițiștii au confirmat că tânărul nu consumase nici alcool, nici substanțe interzise. Este, însă, cercetat penal.

