Guvernul a numit conducerea Agenției pentru Monitorizarea și Evaluarea Performanțelor Întreprinderilor Publice

27 noiembrie 2025, 19:10 (actualizat 27 noiembrie 2025, 19:11)

Guvernul a numit azi conducerea Agenției pentru Monitorizarea și Evaluarea Performanțelor Întreprinderilor Publice, cu o zi înaintea de expirarea termenului limita care ar fi dus la pierderea a peste 300 de milioane de euro din PNRR.

Președinte va fi Anișoara Ulceluşe, care a activat în conducerea agenției care implementează deciziile Consiliului European.

Au fost desemnaţi şi cei doi vicepreşedinţi.

Numirea conducerii AMEPIP a fost întârziată și a pus în pericol fondurile PNRR din cauza neregulilor constatate la primele două proceduri de selecție.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite