Donald Trump şi-a prezentat planurile privind distrugerea uraniului îmbogăţit al Iranului
Donald Trump şi-a prezentat planurile privind distrugerea uraniului îmbogăţit al Iranului.
Preşedintele american a transmis pe platforma sa socială că acesta va fi fie transportat în Statele Unite, fie tratat la faţa locului în colaborare cu Iranul, fie dus într-un alt loc.
Comisia pentru Energie Atomică sau echivalentul acesteia va fi martor al acestui proces, a mai notat liderul de la Casa Albă.
Trump a spus în mod repetat că ţara sa nu va ceda în privinţa recuperării celor 450 de kilograme de uraniului îmbogăţit al Iranului.

