Imagine din satelit a unei fabrici de îmbogățire a uraniului din Natanz, Iran. Sursa foto: Profimedia Images

Donald Trump: Vom lovi din nou instalațiile nucleare ale Iranului "dacă va fi necesar"

Donald Trump a emis avertismentul într-o postare pe rețelele de socializare luni seara, după ce ministrul de Externe al Iranului, Abbas Araghchi, a declarat pentru Fox News că Teheranul nu poate renunța la programul său de îmbogățire nucleară, chiar dacă acesta a fost avariat în urma bombardamentelor americane de luna trecută.

Ultima Oră

Cele mai citite