Irina Begu a fost învinsă în primul tur la Madrid, în meciul de revenire după o pauză de 9 luni
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, care și-a făcut revenirea în circuitul profesionist după o pauză de nouă luni, din cauza unei accidentări, a fost învinsă de germanca Laura Siegemund, cu 6-4, 6-0, marți, în prima rundă a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 8.235.540 de dolari.
21 April 2026, 16:01