Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, la granița cu Ucraina: „Oamenii trebuie să aibă energie. Simplu, fără excepții”
Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a fost sâmbătă pe teren, la granița cu Ucraina. „Acolo unde lucrurile se văd altfel decât din documente”. În acest context, s-a întâlnit cu Denys Shmyhal, ministrul Energiei din Ucraina, pentru că, „indiferent de granițe, conflicte sau vremuri, oamenii trebuie să aibă energie. Simplu. Fără excepții”, a scris oficialul.
7 februarie 2026, 20:17