Antonio Banderas a participat la o procesiune de Duminica Floriilor, în Spania
Antonio Banderas a participat la o procesiune de Duminica Floriilor, în Spania.
După ce a cântat un imn în interiorul bisericii Sfântul Ioan, actorul, îmbrăcat într-o haină tradițională de penitent, a dat ordinul de punere în mișcare a baldachinului în care a fost purtată o statuetă care o reprezintă pe Maica Domnului.
Banderas participă la procesiunea din Malaga, orașul său natal, de peste 20 de ani.
„Întotdeauna văd tradițiile patriei mele, identitatea noastră și modul în care ne trăim sărbătorile și sunt încântat să fiu aici”, a declarat artistul în vârstă de 65 de ani.

