Adolescentul care a lovit un profesor de 72 de ani într-o sală de clasă din Târgoviște, arestat preventiv
Un elev de clasa a IX-a de la Liceul Tehnologic de Transporturi Auto din Târgovişte a fost arestat preventiv pentru 30 de zile.
Acesta este acuzat că a agresat un profesor în vârstă de 72 de ani în timpul unei ore de curs.
Profesorul a fost transportat la spital şi a avut nevoie de îngrijiri medicale.
Elevul, de 15 ani, a fost iniţial reţinut şi mai apoi arestat preventiv la cererea procurorilor.
Acuzaţiile care i se aduc sunt de lovire şi alte violenţe.

