Trupele ruse au părăsit centrala de la Cernobîl și au luat ostatici ucraineni
„Părăsind centrala nucleară de la Cernobîl, ocupanţii ruşi au luat cu ei membri ai Gărzii Naţionale pe care îi ţineau ostatici din 24 februarie”, a anunţat pe Telegram agenţia ucraineană de stat Energoatom, citând angajaţi.
Nu este clar câţi soldaţi ucraineni au fost ţinuţi ostatici de forţele ruse.

