Un copil de 12 ani a fost electrocutat după ce s-a urcat pe un vagon de tren staţionat în Târgu-Neam
Incident grav în gara din Târgu Neamţ unde 2 copii s-au urcat pe un vagon de tren care staţiona.
Unul dintre ei, un băiat de 12 ani, s-a electrocutat şi a suferit arsuri pe o suprafaţă mare a corpului.
Mai multe forţe de intervenţie, pompieri, poliţişti şi ambulante au fost trimise în ajutor.
Băiatul rănit a fost transportat la spital.
Un elicopter SMURD l-a adus la Spitalul Grigore Alexandrescu din București.
Celălalt copil a scăpat nevătămat.

