Pesedistul Robert Negoiță, mesaj-șoc despre Ilie Bolojan: Cred că ar merita puțină susținere măcar pentru reforma administrativă și curățenia din societățile de stat
Sub pretextul că îl întreabă multă lume – prieteni, colegi, oameni de pe stradă – , primarul PSD al Sectorului 3 din București, Robert Negoiță, a postat astăzi un mesaj video în care îndeamnă la susținere pentru premierul Ilie Bolojan. Important e că s-au întâmplat niște reforme până acum – spune Robert Negoiță.
Iată mesajul din înregistrarea video postată de Robert Negoiță:
Ne place, nu ne place domnul Bolojan, important e că s-au întâmplat niște reforme până acum: reforma administrativă – foarte important că mai reducem din aparatul ăsta mare consumator de energie generator de mari probleme cu clientele, cu nenorociri, cu rubedenii.
Lucrurile bune n-avem cum să nu le apreciem. Am senzația că nu a trecut timpul ăsta degeaba, s-au întâmplat niște lucruri. Am înțeles că există șanse să fie puțină curățenie și în societățile astea de stat care generează pierderi în fiecare an și de asemenea toate colcăie de clientelă politică și așa mai departe. Cred că ar merita puțină susținere măcar pentru chestiunea asta. Să le facă p-astea, să rezolve, chiar dacă, știm, orice reformă de genul ăsta mai generează și suferință pe anumite zone, dar sunt absolut necesare și, din punctul meu de vedere, cel puțin pentru asta cu societățile și cu reforma administrativă, toată susținerea. Pentru că eu cred că asta este direcția corectă și de asta suntem persoane publice, că trebuie să ne exprimăm și să ne spunem punctul de vedere.
Asta este poziția mea și știu că nu este foarte comodă, posibil că pe unii îi deranjează, dar fix așa gândesc, cred că ar merita puțină susținere măcar pentru chestiunea asta, să rezolve cu reformele.

