Zeci de protestatari loiali regimului de la Teheran au încercat să pătrundă în zona Ambasadei SUA din Bagdad
Zeci de protestatari loiali regimului de la Teheran au încercat să pătrundă în zona Ambasadei SUA din Bagdad.
Demonstranții au aruncat cu pietre spre forțele de ordine, în încercarea de a trece podul care duce spre zona verde, puternic fortificată, ce adăpostește clădirile guvernamentale irakiene și reprezentanța diplomatică americană.
Au fost întâmpinați cu gaze lacrimogene.
Sute de demonstranți au luat cu asalt și Consulatul american din Karachi, Pakistan. Au spart mai multe ferestre și s-au confruntat cu forțele de ordine. Un protestatar a murit. Sunt numeroși răniți, potrivit celor mai recente date.

