Accident cumplit în Timișoara: un copil de 11 ani a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost lovit pe trecerea de pietoni

27 februarie 2026, 13:03 (actualizat 27 februarie 2026, 18:20)

Accident cumplit în Timișoara. Un copil de 11 ani care se îndrepta spre școală a fost lovit pe trecerea de pietoni. Băiatul a suferit răni grave și a fost transportat la spital, inconștient.

Mașina care l-a accidentat era condusă de o femeie de 45 de ani. Într-o intersecție, aceasta a trecut pe culoarea roșie a semaforului, după cum arată primele informații.

Rănit a fost și un bărbat de 50 de ani și el pieton, care a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale. Atât el cât și copilul treceau strada regulamentar.

Șoferița a rămas fără permis și este cercetată penal pentru pentru vătămare corporală din culpă.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite