Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, nu vine la Ora Guvernului. A cerut o reprogramare pentru săptămâna viitoare, luni
Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, nu va fi prezentă luni la Ora Guvernului, a anunţat senatorul USR Ştefan Pălărie, precizând că aceasta ar putea veni săptămâna viitoare.
„Am stat de vorbă cu cabinetul doamnei Buzoianu, ştiu că astăzi nu va fi prezentă la Ora Guvernului, dar va veni probabil săptămâna viitoare, va fi prezentă, miniştrii noştri sunt deschişi dialogului„, a declarat Pălărie la Parlament.
El a explicat că, în perioada următoare, Diana Buzoianu este implicată în „nişte proiecte de de adaptare de legislaţie”.
Ministrul Mediului, Diana Buzoianu a cerut o repogramare pentru săptămâna viitoare, luni.
Ministrul Mediului, Apelor şi Pădurilor, Diana Buzoianu, fusese invitată luni, de la ora 16:00, în plenul Camerei Deputaţilor, la Ora Guvernului, la solicitarea Grupului parlamentar al PSD.
Tema propusă pentru dezbatere viza „Responsabilitatea ministrului Mediului, Apelor şi Pădurilor pentru blocarea investiţiilor strategice ale statului român – cazul Acumulării Mihăileni de pe râul Crişul Alb, judeţul Hunedoara”, considerată de social-democraţi o chestiune de interes major pentru viaţa economică, socială, securitatea energetică şi interesele strategice ale României.

