Incendiu în clădirea Ministerului de Finanțe, din centrul Capitalei. Au ars deșeuri, focul a fost stins
Focul a izbucnit într-o cameră de la ultimul etaj al imobilului. Pompierii au fost chemaţi de urgenţă să intervină.
Prima echipă a constatat că ardeau deşeuri într-un canal tehnologic, pe o suprafaţă de 10 metri pătraţi. Pentru că pericolul era redus, angajaţii nu au fost evacuaţi.
A fost însă restricţionat traficul pe o bandă de circulaţie în zona ministerului, astfel încât pompierii să poată interveni uşor.
Focul a fost stins repede, iar traficul a revenit la normal.

