Incendiu în clădirea Ministerului de Finanțe, din centrul Capitalei. Au ars deșeuri, focul a fost stins

8 January 2026, 14:17

Focul a izbucnit într-o cameră de la ultimul etaj al imobilului. Pompierii au fost chemaţi de urgenţă să intervină.

Prima echipă a constatat că ardeau deşeuri într-un canal tehnologic, pe o suprafaţă de 10 metri pătraţi. Pentru că pericolul era redus, angajaţii nu au fost evacuaţi.

A fost însă restricţionat traficul pe o bandă de circulaţie în zona ministerului, astfel încât pompierii să poată interveni uşor.

Focul a fost stins repede, iar traficul a revenit la normal.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite