Unul dintre cei cinci copii care se aflau în maşina căzută în râul Bistriţa ieri dimineaţă a murit la spital
Unul dintre cei cinci copii care se aflau în maşina căzută în râul Bistriţa ieri dimineaţă a murit la spital. Adolescentul de 14 ani fost operat de urgenţă, dar medicii nu l-au mai putut salva.
La volanul maşinii care a derapat într-o curbă din Vatra Dornei se afla mama copiilor.
Autoturismul a rupt parapetele şi a căzut şase metri în apa îngheţată.
Sunt internaţi la terapie intensivă, cu răni grave, un băiat de 17 ani, o fetiţă de un an şi mama acestora.
Alţi doi copii, de opt şi trei ani, sunt în stare stabilă şi rămân în grija medicilor din secţia de chirurgie pediatrică.
Din primele cercetări ale poliţiei, accidentul a avut loc din cauza vitezei excesive pe un drum acoperit de zăpadă.

