Cum a ajuns omul de afaceri din Vaslui în biroul premierului. Bolojan: A prezentat și aspecte care nu sunt de zona politică

Premierul Ilie Bolojan/Foto: Profimedia Images
6 noiembrie 2025, 21:13 (actualizat 6 noiembrie 2025, 21:14)

Premierul ilie Bolojan a explicat cum a ajuns să stea faţă în faţă cu Fănel Bogos. Omul de afaceri reţinut de DNA a venit la Palatul Victoria împreună cu președintele PNL Vaslui care a cerut de fapt audienţă pentru subiecte politice.

Întâlnirea nu a avut nici un fel de urmări, nu s-a întâmplat nimic, a precizat premierul care a adăugat că de atunci nu a mai vorbit cu liderul filialei din Vaslui.

Ilie Bolojan, prim-ministrul României: Președintele PNL Vaslui mi-a solicitat o audiență spunându-mi că vrea să îmi prezinte un domn într-o chestiune politică, el fiind un domn care putea să candideze în județul Vaslui și dacă ar avea o întâlnire cu mine probabil ar fi mai determinat sau mai convins să se implice în politică.
A fost o programare care cred că s-a făcut prin cabinet, nu mai știu exact, iar dl. Barbu pe care îl știam de mulți ani de zile a venit la mine cu acest domn al cărui nume la data respectivă nu îmi spunea nimic. În afară de discuțiile de natură generală să spunem dânsul și-a prezentat compania, ce face și problemele pe care le are din partea autorităților statului, necerându-mi nimic, subliniez pe tema asta.
A fost o întâlnire probabil de în jur de 15 minute și ne-am dat mâna și a plecat mai departe.
Aici nu s-a întâmplat absolut nimic în afară de a face această prezentare. Eu am avut așa un ușor și acum îmi aduc aminte, trac, pentru că venind să discute aspecte politice a prezentat și aspecte care nu sunt strict de zona politică. Nu s-a întâmplat nimic. Nu am mai apucat de atunci să vb cu dl. Barbu într-un cadru privat
.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite