Polițistul care a intervenit în cazul livratorului agresat a primit mărire salarială

29 August 2025, 12:18 (actualizat 29 August 2025, 12:48)

Polițistul de 23 de ani, care a intervenit când un livrator asiatic a fost agresat în Capitală, a primit mărire salarială, a anunțat Ministerul Afacerilor Interne.

Între timp, au apărut și detalii despre atacator. E vorba despre un tânăr de 20 de ani care obișnuia să posteze pe rețelele de socalizare simboluri fasciste, dar și fotografii în care apărea cu cagule și mânuind arme albe.

În urma incidentului, Ambasada statului Bangladesh a postat un mesaj de mulțumire către polițistul care a intervenit, dar și către președintele Nicușor Dan, care a transmis un mesaj de condamnare a atacului.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite