Doliu pentru tinerii care au murit după ce au căzut cu mașina într-o râpă din Munții Făgăraș. Singurul supraviețuitor e în spital
Tinerii din Argeș care și-au pierdut viața după ce mașina lor a căzut într-o râpă, pe un drum forestier din Munții Făgăraș, cunoșteau traseul montan, deoarece nu era prima oară când mergeau în zonă. Din primele informații, mașina de teren ar fi avut viteză și s-ar fi prăbușit după ce a lovit o piatră sau a dat într-o denivelare mai mare. Anchetatorii au cercetat și astăzi zona. În localitățile din care erau tinerii, mâine va fi zi de doliu. Atenție, urmează informații care vă pot afecta emoțional!
Costin Bulgaru este singurul supraviețuitor al tragicului accident de sâmbătă, în care 4 tineri au pierit după ce s-au răsturnat cu mașina într-o râpă. Despre accident s-a aflat târziu, din cauza zonei izolate, iar misiunea de salvare a fost extrem de grea.
Costin este internat la Brașov, în stare stabilă. Despre prietenii lui care n-au scăpat cu viață, autoritățile și cunoscuții spun că erau tineri buni, care cunoșteau muntele.
Șoferul, Ștefan Berevoianu, împlinea 25 de ani în septembrie. Pe scaunul din dreapta se afla logodnica lui.
Marian Toader, primar Lereşti: O pereche de tineri care m-au impresionat extraordinar. Și tatăl și bunicul, oameni cu experiență în automobilism off road. Nu era prima dată când mergea pe munte. Nu era un novice, știa ce înseamnă să mergi pe munte. Am înțeles că era o potecă laterală care nu era pentru off road.
În accident au murit și un băiat de 21 de ani din Stoenești și o fată de 20 de ani din Câmpulung Muscel.
Ion Marin, primar Stoeneşti: Un băiat destul de cuminte, de 21 de ani, student la Brașov, cu părinți oameni deosebiți.
Anchetatorii au fost și azi la fața locului pentru cercetări. Din primele date, o piatră sau o denivelare ar fi răsturnat mașina.
Marius Rizea, purtător de cuvânt, IPJ Argeş: Cele cinci persoane mergeau spre Vârful Iezer, pe un drum forestier, atunci când autoturismul, condus de un tânăr de 20 de ani, din Brașov, s-ar fi răsturnat. Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru ucidere și vătămare corporală din culpă. Cercetările continuă.
În cele trei localități de unde erau tinerii mâine va fi zi de doliu.

