Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru: Rămânem pe previziunile potrivit cărora la 1 iunie vom deschide terasele. Din 15 iunie, poate şi plajele

26 May 2020, 21:12

“Rămânem pe previziunile potrivit cărora la 1 iunie vom deschide terasele, ca și măsuri de relaxare, dar păstrând aceleași măsuri de precauție, de distanțare socială. Dacă lucrurile evoluează într-un mod favorabil putem după 15 iunie să deschidem și plajele”, a declarat, la Pro TV, ministrul Sănătăţii.

Și pe plajă se va respecta distanţarea fizică, spaţiile comune, suprafeţele comune, vor fi igienizate.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă