Tragedie în râul Timiș. Un bărbat a murit după ce nu a mai putut ajunge la mal
Duminică dimineață, un bărbat în vârstă de 70 de ani s-a înecat în râul Timiş.
Bărbatul se dusese la pescuit, însă vremea toridă l-a ademenit la scăldat.
La scurt timp după ce a intrat în apă, bărbatul nu a mai reuşit să iasă singur la mal.
Mai mulţi oameni care se aflau în zonă l-au scos din apă.
Din păcate, bărbatul nu a răspuns manevrelor de resuscitare aplicate de medicii chemaţi să intervină.
Pentru a evita astfel de tragedii, specialiştii ne sfătuiesc să nu intrăm în apa rece înfierbântaţi, după ce am stat mult timp la soare.

