Spitalul Foişor: Florin Piersic a fost mutat de la ATI într-un salon al Compartimentului Septic
Actorul Florin Piersic a fost mutat, joi, din Secţia ATI într-un salon din Compartimentul Septic al Spitalului Clinic de Ortopedie, Traumatologie şi TBC Osteoarticular “Foişor”, a anunţat instituţia medicală.
“Evoluţia pacientului este bună, a început mobilizarea cu cadrul de mers pe distanţe scurte“, a precizat sursa citată.
Cu o zi în urmă, instituţia medicală anunţa că actorul Florin Piersic a început procedurile de kinetoterapie şi recuperarea medicală.
CITEȘTE ȘI: Actorul Florin Piersic a început procedurile de kinetoterapie şi recuperarea medicală
“Evaluarea domnului Florin Piersic, făcută în dimineaţa de 15 mai 2024, de către echipa medicală, arată o evoluţie lent favorabilă. Pacientul a început procedurile de kinetoterapie şi recuperarea medicală“, transmitea Spitalul Foişor. Sursa: Agerpres

