Trei adolescenți care mergeau cu o mașină furată au fost prinși de polițiști, după o urmărire în trafic
Trei adolescenți de 15 ani din Bacău, între care unul căutat de autorităţi, au ajuns în grija Protecției Copilului, după ce au plecat la drum cu o mașină furată și depistați tocmai la Nădlac de polițiști.
Minorii au fost observaţi de polițiști în trafic, în timpul unei acţiuni care a avut loc în Nădlac, împreună cu poliţiştii de frontieră.
Polițiștii au început urmărirea mașinii după ce șoferul, unul dintre minori, a schimbat brusc direcția de mers, la vederea echipajului.
Adolescenții au abandonat mașina într-o parcare și au fugit. Au fost însă prinși la scurt timp.
Autoturismul figurează sustras din judeţul Bacău, din data de 7 aprilie, a transmis IPJ Arad.
Adolescenţii au fost internaţi într-un centru al Direcţiei de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Arad, iar poliţiştii continuă cercetările. Sursa: Agerpres

