Trei adolescenți de 15 ani din Bacău, între care unul căutat de autorităţi, au ajuns în grija Protecției Copilului, după ce au plecat la drum cu o mașină furată și depistați la Nădlac de polițiști.
10 April 2024, 17:25 (actualizat 10 April 2024, 17:26)
Bărbatul din Craiova care a trecut prin Vama Nădlac fără să oprească, făcând apoi o cursă nebună aproape 150 de kilometri cu polițiștii pe urmele lui, a fost internat la un spital de boli psihice. Decizia a fost luată de magistrații din Lugoj, deși anchetatorii au cerut arestarea lui preventivă.
Urmărire ca-n filme, o mașină ciuruită de gloanțe și un șofer fugar prins după 150 de kilometri. Nu e un scenariu! Întâmplarea s-a petrecut vineri seară și totul a început în vama de la Nădlac. Un bărbat aflat la volanul unei mașini a forțat bariera de la punctul de trecere a frontierei și a reușit să fugă. Polițiștii au pornit pe urmele lui și l-au prins mult mai târziu, după ce au tras focuri de armă. Bărbatul nu a fost rănit și se află acum în custodia autorităților.