Trei adolescenți de 15 ani au fost prinși în orașul Nădlac, după ce au furat o mașină din Bacău și au condus peste 600 de kilometri, cel mai probabil cu intenția să iasă din țară. Aveau asupra lor acte de identitate false.
11 April 2024, 20:26 (actualizat 11 April 2024, 20:30)
Trei adolescenți de 15 ani din Bacău, între care unul căutat de autorităţi, au ajuns în grija Protecției Copilului, după ce au plecat la drum cu o mașină furată și depistați la Nădlac de polițiști.
10 April 2024, 17:25 (actualizat 10 April 2024, 17:26)
Accident rutier produs de un minor la Galați. La numai 16 ani, un adolescent va fi cercetat pentru vătămare corporală din culpă, conducere fără permis și fugă de la locul accidentului.