Șofer filmat pe contrasens în timp ce mergea pe drumul de legătură cu podul suspendat peste Dunăre. Poliția, pe urmele lui

7 aprilie 2024, 18:37

Un gălățean în vârstă de 64 de ani a rămas fără permis de conducere pentru două luni după ce a circulat pe contrasens pe podul de la Brăila.

Scenele incredibile au fost surprinse de camera de bord montată pe o altă mașină. Se vede cum în faţa sa circulă, regulamentar, un alt șofer, care apucă în ultimul moment sa treacă pe prima bandă pentru a evita impactul. Mai mult, în urma lui venea și o mașină de poliţie cu luminile pornite.

Pe lângă permisul suspendat, şoferul are de plătit şi o amendă de 990 de lei.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite