„Ce ai făcut azi la şcoala?”, un film documentar în regia lui Tedy Necula, despre elevii din liceele tehnologice și importanța acestora în societate
„Ce ai făcut azi la şcoala?” O întrebare pe care mulţi părinţi o rostesc imediat ce copiii lor s-au întors acasă. Pentru unii dintre copiii mai mari, cei care învaţă în licee tehnologice, o parte a învăţământului românesc despre care mulţi nu cunosc mare lucru,întrebarea aceasta poate fi una dificilă.
Pentru că mulţi dintre aceşti copii se feresc de răspunsurile concrete, simţindu-se vulnerabili în încercarea de a-şi face un loc în lume şi vocile auzite.

Go Ahead este o asociaţie curajoasă care se ocupă cu programele de dezvoltare personală şi consiliere pentru aceşti copii. Despre care regizorul Tedy Necula a realizat un documentar nou.

