Ciolacu: Din acest moment, guvernul și premierul vor folosi un singur brand – Dacia

7 February 2024, 15:08 (actualizat 7 February 2024, 15:47)

Premierul Marcel Ciolacu a anunțat miercuri în timpul unei vizite la Uzina auto de la Mioveni că executivul va folosi un singur tip de autoturism – Dacia.

”Din acest moment, guvernul și premierul vor folosi un singur brand: Dacia. Brandul guvernului României trebuie să fie principalul producător de autoturisme. Mașina mea va fi Dacia Duster. Cred că așa e corect în orice stat și orice economie. Cum în Franța mașina autorităților e Renault, în România mașina guvernului va fi Duster”, a spus Ciolacu.

Ciolacu a mai spus că toată concepția noului model Duster lansat de Dacia, de la design la inginerie, e realizată în România.

”Din acest moment, guvernul și premierul vor folosi un singur brand: Dacia. Brandul guvernului României trebuie să fie principalul producător de autoturisme. Mașina mea va fi Dacia Duster. Cred că așa e corect în orice stat și orice economie. Cum în Franța mașina autorităților e Renault, în România mașina guvernului va fi Duster”, a spus Ciolacu.

Ciolacu a mai spus că toată concepția noului model Duster lansat de Dacia, de la design la inginerie, e realizată în România.

 “Am avut o mare plăcere să aflu că tot designul, toată concepţia, de la tot sistemul electronic sunt toate creaţia unor români” a spus premierul.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite