Gest extrem al unei mame din Iaşi. A sărit de la etaj cu bebelușul în brațe, după ce apartamentul a luat foc. Amândoi sunt în stare gravă

10 January 2024, 18:27 (actualizat 10 January 2024, 21:15)

Incident dramatic la Iași. O mamă și bebelușul ei de 4 luni au sărit de la etajul 3 al blocului, după ce apartamentul în care locuiau a luat foc. Vă avertizăm, urmează imagini și informații cu puternic impact emoțional!

Incendiul a izbucnit în apartamentul în care se aflau mama și bebelușul ei, în jurul orei 15.00.

Oamenii de pe stradă au văzut fumul și au sunat la 112, dar până la ajungă salvatorii femeia era deja înconjurată de flăcări. Disperată, a căutat o cale de ieșire. Nu a găsit și a atunci și-a înfășurat copilul de 4 luni într o plapumă și a sărit cu el în brațe de la etajul al treilea al blocului.

Femeia și copilul au fost transportați imediat la spital.

Mama a suferit mai multe contuzii și o fractură de bazin. Bebelușul este însă într-o stare mult mai gravă.

A suferit o politraumă, iar starea generală este extrem de gravă. La sosirea în UPU era în stop cardio respirator și a fost resuscitat.

Specialiștii ISU urmează acum să stabilească ce a dus la producerea incendiului.

În caz de urgenţă, apelaţi numărul Telverde destinat victimelor violenţei domestice 0800 500 333, iar la numărul de urgență 119 se pot semnala cazurile de abuz asupra copiilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite