Urmărire ca-n filme pe străzile Timișoarei. Polițiștii au prins un șofer fără permis și drogat cu trei tipuri de substanțe interzise
Un echipaj al Poliției Rutiere făcea controale de rutină pe strada Gheorghe Lazăr din Timișoara când un șofer de 38 de ani a refuzat să oprească. A fost dată alarma și mai multe echipaje au pornit în urmărirea lui.
Individul a accelerat și a vrut să scape de polițiști. A oprit doar după ce a lovit alte șapte mașini parcate pe marginea drumului, pe Calea Circumvalațiunii. Abia apoi polițiștii au reușit să îl imobilizeze pe individ. Și au avut mai multe surprize.
Șoferul care se află la volan are 38 de ani și nu deține permis de conducere. În plus, în urmă testării cu aparatul Drugtest a reieșit că ar fi consumat mai multe droguri: cocaină, amfetamină și metaamfetamina.
Individul s-a ales cu dosar penal și riscă între până la 5 ani de închisoare.

