Un ministru sârb a suferit un accident vascular cerebral în direct la o emisiune TV
Ministrul sârb al investiţiilor publice, Darko Glicic, se află în stare gravă după ce a suferit marţi un accident vascular cerebral (AVC) în timpul unei emisiuni la televiziune în direct, relatează agenţiile EFE şi Tanjug.
Ministrul, care este foarte apropiat de preşedintele sârb Aleksandar Vucic, a început să vorbească greoi în timpul unei emisiuni matinale a canalului Pink TV. Prezentatorii l-au întrebat dacă se simte bine, dar el nu a putut răspunde şi transmisiunea a fost întreruptă.
Ministrul sârb al sănătăţii, Zlatibor Loncar, a declarat că colegul său de guvern este spitalizat în stare “foarte de gravă” în urma unui accident vascular cerebral. “Primele ore după un accident vascular cerebral sunt cruciale”, a subliniat ministrul sănătăţii.
Potrivit ziarului Blic, preşedintele Vucic, care este naşul lui Glicic, l-a vizitat deja la spital şi a postat o fotografie cu el pe Instagram, împreună cu mesajul: “Rezistă, nu renunţa!”.

