Un licean din București a ajuns la spital după ce ar fi consumat substanțe interzise
Un adolescent în vârstă de 16 ani din Capitală a fost găsit de doi colegi în toaleta școlii, la Colegiul Goethe, după ce ar fi consumat substanțe interzise. Sunt informații care vă pot afecta emoțional.
Totul s-a întâmplat la finalul cursurilor. Băiatul a leșinat în scurt timp după ce s-a intâlnit cu colegii. El ar fi avut asupra lui un plic care a fost aruncat în toaletă.
Colegii au alertat imediat autorităţile și i-au anunțat pe părinţii băiatului, care a fost transportat la spital. Este conştient, dar agitat şi dezorientat.
Medicii îi vor face și o serie de teste toxicologice.
La numărul de telefon 0 800 87 00 70, pus la dispoziție de Agenția Națională Antidrog, puteţi primi informaţii şi consiliere.

