Tânărul din Neamț care și-a înjunghiat mortal fosta iubită și a rănit-o pe mama acesteia a fost arestat preventiv
Tânărul care şi-a înjunghiat mortal fosta iubită şi a rănit-o pe mama acesteia, a fost arestat preventiv, miercuri, pentru 30 de zile, au decis judecătorii Tribunalului Neamţ. Decizia poate fi atacată cu recurs.
Bărbatul în vârstă de 23 de ani este acuzat de omor calificat şi tentativă la omor calificat.
Oamenii spun că între fata de 20 de ani și tânărul care le-a atacat era o relație mai veche, care s-a încheiat brusc. Acesta ar fi fost motivul furiei bărbatului.
Le-a înjungiat, pe fată și pe mama ei, chiar în curtea casei lor și a fugit. Tânăra a murit pe loc, iar mama sa a fost transportată de urgență la spitalul din Roman, cu cinci plăgi înjunghiate.
Bărbatul a fost prins de polițiști, în județul Bacău, după aproape 2 ore. Acum este încarcerat în arestul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Neamţ.

