Și-a urmărit fosta iubită printre rafturi și a înjunghiat-o. Atac violent într-un mall din Timișoara. Reacția bărbatului când a fost prins
Incident șocant într-un mall din Timișoara. Vă avertizăm că urmează informații și imagini cu puternic impact emoțional. O femeie de 27 de ani a fost înjunghiată de fostul iubit chiar în magazinul în care era angajată. Medicii au intervenit de urgență, iar victima a fost transportată la spital. Agresorul a fost reținut.
Incidentul a avut loc în jurul orei 15:00, într-un centru comercial din Timișoara. Un bărbat de 50 de ani a venit să o caute pe fosta lui iubită, care lucra într-unul dintre magazine.
Cei doi avuseseră o relație de șapte ani, iar bărbatul nu ar fi suportat gândul că a fost părăsit.
Potrivit martorilor, agresorul a urmărit-o pe femeie printre rafturi, iar la un moment dat a scos un cuțit și a înjunghiat-o.
„Am auzit paza și oameni care țipau. Persoana care a înjunghiat fata era ținută de altcineva. Cineva a spus să sune cineva la 112 și atunci am contactat autoritățile”, a povestit un martor.
După atac, bărbatul a fost imobilizat, apoi preluat de polițiști.
„Polițiștii au ajuns la fața locului. Bărbatul a fost imobilizat, ulterior, de către polițiști. Se efectuează cercetări”, a declarat Alexandra Petrovici.
Femeia a fost transportată la spital, iar medicii au dus-o direct în sala de operație.
„Pacienta prezenta plăgi la nivelul abdomenului. Era stabilă. Am pansat-o și i-am administrat tratament, apoi a fost transportată la spital”, a declarat Alexandru Duțu, medic specialist în medicină de urgență la SMURD.
Victimele violenței domestice pot cere ajutor gratuit la numărul de telefon 0800 500 333. Linia este disponibilă non-stop, la nivel național, și este apelabilă gratuit din orice rețea.

