zoo timisoara
Primarul Timișoarei Dominic Fritz a anunțat marți închiderea Grădinii Zoologice din oraș. „Îngrijirea animalelor nu este la standarde europene și uneori se văd și rezultate”, a spus primarul, care a amintit despre cazul unui cerb grav bolnav.
Toți cangurii de la Zoo Timișoara au fost omorați de câini
Mai mulți câini au reușit să intre, în noaptea de luni spre marți, în Grădina zoologică Timișoara, în spațiul în care erau cei șase canguri și i-au ucis. Câinii au atacat și pasărea Emu de la Gradina Zoologică, însă aceasta a sărit gardul și a reușit să scape.

