Ministrul Sănătății vrea să prelungească programul în ambulatoriile din spitale. Ce beneficii ar avea pacienții

Ministrul Sănătății vrea să prelungească programul în ambulatoriile din spitale. Cabinetele ar urma să fie deschise și după-amiază pentru pacienții care au nevoie de consultații. În timp ce unii manageri de spitale spun că măsura va degreva compartimentele de primiri urgenţe, alții se întreabă de unde vor avea personal pentru a asigura programul de dimineaţă până seara.

Ultima Oră

Cele mai citite