Gara de Nord, aglomerată înaintea minivacanței de Sf. Maria. Pe lângă întârzieri, trenurile au probleme cu climatizarea
Cu o zi înainte de începerea minivacanței de Sfânta Maria, Gara de Nord era deja un adevărat furnicar. CFR Călători a anunțat că va suplimenta în următoarele zile trenurile, fie spre destinațiile de pelerinaj, fie spre litoral. Marea problemă este legată de funcționarea optimă a instalațiilor de climatizare, care abia mai pot să facă față, dacă temperatura aerului depășește 35 de grade.
14 August 2025, 21:14