Mai multe categorii de personal din Sănătate, printre care și angajații din Urgențe, nu primesc vouchere de vacanță, potrivit unei modificări legislative

Mai mulţi angajaţi ai sistemului sanitar ar putea rămâne fără vouchere de vacanţă. Sunt vizați cei din Unităţile de Primiri Urgenţe, rezidenţii sau medicii de medicină sportivă. Propunerea înaintată de Ministerul Sănătății a stârnit revoltă în rândul cadrelor medicale, pentru că aceste drepturi nu au fost acordate în totalitate până acum. Iar eliminarea lor definitivă din lege ar însemna discriminare, spun liderii Sanitas.

Ultima Oră

Cele mai citite