Finalul lunii septembrie aduce temperaturi aproape de îngheț. Meteorologii anunță în continuare valori scăzute

Vremea s-a răcit brusc după săptămâni bune în care am avut temperaturi mai degrabă de vară decât de toamnă. În centrul și nordul țării, valorile au coborât până sub limita de îngheț pe timpul nopții și dimineața. Cel mai frig a fost în depresiuni, dar și în nordul Moldovei. Meteorologii anunță în continuare temperaturi scăzute.

METEO. Temperaturile scad în toată țara. Ploi torențiale și vijelii

Miercuri, vremea va continua să se răcească în cea mai mare parte a țării. Instabilitatea atmosferică se va accentua pe parcursul zilei, iar norii vor aduce ploi, descărcări electrice, grindină și vijelii, mai ales în sud, sud-est și centru.

Ultima Oră

Cele mai citite