Averse și vijelii în weekend în jumătatea de nord a țării, vreme rece, ninsori la munte. De duminică temperaturile cresc

Am trecut de mijlocul lunii mai li vremea ne face tot felul de surprize. E capricioasă, mohorâtă și temperaturile au scăzut semnificativ. Tendința se menține și în zilele următoare. Este în vigoare o informare de ploi, rafale de vânt și precipitații mixte la munte, precum și un cod galben. Cele mai noi informații de la meteorologul de serviciu Meda Andrei.

Ger în aproape toată România. Minus 18 grade Celsius, temperatura resimțită la Brașov

Dimineaţă îngheţată în mare parte din ţară. Temperaturile au coborât şi până la minus 18 grade Celsius în depresiunile din zonele montane. Braşovul a fost polul gerului. Însă temperaturi foarte scăzute s-au înregistrat şi la Făgăraş, Miercurea Ciuc, Curtea de Argeş şi Bacău. Meteorologii anunţă că şi în zilele următoare vă fi la fel de frig.

Ultima Oră

Cele mai citite