Premierul nu vrea panică în rândul bugetarilor din cauza discuțiilor despre reducerea cheltuielilor. Șeful guvernului recunoaște că e nevoie de economii, dar insistă că nu ia în calcul tăierea salariilor. Declarația vine în contextul în care, săptămâna trecută, ministrul Finanțelor a vorbit despre o gaură la buget de 20 de miliarde de lei. Până miercuri, fiecare ministru trebuie să trimită la guvern un plan de scădere a cheltuielilor.