Una dintre cele două fete din Iași intoxicate cu o substanţă folosită la deparazitarea animalelor a fost detubată
Una dintre cele două fetiţe din judeţul Iaşi, intoxicate marți cu o substanţă deosebit de toxică folosită la deparazitarea animalelor, a fost detubată şi este conştientă. Sora ei este în continuare într-o stare foarte gravă, iar medicii sunt rezervaţi. Numărul unic pentru urgenţe copii - 119.
17 ianuarie 2024, 12:30 (actualizat 17 ianuarie 2024, 18:39)